Gezond smullen van de BBQ

We zitten weer vol in het barbecue seizoen! Gelukkig letten veel mensen op tijdens een barbecue: Ze nemen bewust niet te veel, maken eigen sausjes, laten stokbroodjes weg en eten komkommertjes, tomaatjes en salade.
Toch horen we nu ook weer dat het door het barbecueën niet is gelukt om af te vallen. Terwijl barbecueën een hele magere manier kan zijn om eten klaar te maken. Er drijft toch niets in een vette pan? Maar als je ’traditioneel’ barbecuet en grote porties kan eten, dan kom je al snel aan 2000 kcal uitspeklapjes, braadworstjes, satéstokjes met saus, stokbrood, sausjes, biertjes en ijs als toe.
Als je groots uitpakken en toch niet te veel wilt eten zijn hier twee lekkere (basis)recepten. Varieer met kruiden en groenten voor hele nieuwe resultaten. Zo blijft het barbecueën een feest en een echte traktatie!

Groentepakketjes van de barbecue
Equipment
- Aluminiumfolie
Ingrediënten
- 1 courgette
- 1 aubergine
- 1 kleine pompoen
- 500 gram cherrytomaten
- verse tijm
- verse rozemarijn
- citroensap
Instructies
- Snijd de courgette en aubergine in stukjes van ongeveer 1½ x 1½ cm. Niet te klein want dan wordt het kliederig.
- Was de schil van de pompoen. Prik met een scherp schilmesje 6 gaten in de schil. Leg de pompoen 2 minuutjes in de magnetron (600W). Zo wordt de schil wat zachter. Snijd hem dan in stukjes die ongeveer even groot zijn als de courgette en aubergine.
- Was de cherrytomaten.
- Scheur 8 vellen aluminiumfolie van ongeveer 30 cm af. verdeel hierover de groenten.
- Besprenkel met een paar druppels citroensap en leg op elk pakketje een takje rozemarijn en 2 takjes tijm. Bestrooi met peper en eventueel wat (dieet)zout. Vouw de pakketjes goed dicht (pas op dat het folie niet gaat scheuren).
- Leg de pakketjes 20 minuten op de barbecue. De beste plaats is langs de rand, zodat de groenten langzaam kunnen garen.